Які потрібні документи для подорожі в Крим

З 4.06.2015 КабМін України прийняв постанову №367, в якому закріплені правила поїздок в Крим, принципи проходження контролю, перелік КПП, обмеження для іноземців, пасажирів з дітьми.

Завантажити та роздрукувати постанову можна тут – стане в нагоді для підготовки документів до поїздки в Крим.

Основні нововведення стосуються дітей, а також статусу іноземців, до яких відносяться і жителі півострова з відповідним паспортом.

как пересечь границу Крыма

Поїздка до Криму з дитиною? Ознайомтеся з нововведеннями!

З 11 червня 2015 діти до 16 мають право перетинати кордон Криму (в обидві сторони, незалежно від національності батьків) тільки при наявності закордонного паспорта.

В Україні це стало можливим, тому що з 1 квітня (характерна дата) 2015 закордонний паспорт можна оформляти будь-якій дитині без вікових обмежень.

Якщо їдете сім'єю, то перед поїздкою до Криму документи (закордонний паспорт, дозвіл) на дитину потрібно оформити. Це позбавить від смутку на КПП і відпочинку в Залізному Порті.

Дозвіл на виїзд - як оформити поїздку до Криму з дитиною

поездка в Крым с ребёнком

Без нотаріально завіреного дозволу від «другої половини», вивезти дитину вийде. Неважливо, що дитина їде «додому», «до бабусі», за місцем прописки. Врахуйте цей момент до прибуття на КПП.

У дозволі на виїзд повинна бути юридично гнучке формулювання мети візиту:

  • не можна писати «Крим, Росія» - не пропустять на українському посту;
  • не варто писати «Крим, Україна» - аналогічна ситуація виникне на посаді РФ;
  • правильний варіант:

Метою поїздки повинна бути Україна, а саме - «Автономна Республіка Крим». Далі через кому повинна стояти «а також територія РФ».

Як показує практика, таке формулювання влаштовує прикордонників з обох сторін.

Іноземцям - документи для поїздки в Крим

Особи без громадянства, а також іноземні громадяни (включаючи проживають в Криму громадян РФ), повинні мати дозвіл від Міграційної служби.

Цей папір оформляють протягом 5 діб будь-кому, хто проживає в Криму або має там родичів, але зробити це потрібно заздалегідь (на місці не видають).

Підставою для в'їзду до Криму є також довідка про місце поховання родичів, участь в діяльності Меджлісу, а також документ, що підтверджує право власності на нерухомість в Криму.

Що потрібно мати для в'їзду в Крим повнолітньому українцеві?

Тут немає особливих змін у документах. Поїздка до Криму можлива при наявності паспорта України або закордонний паспорт. Підійде також службовий, дипломатичний паспорт, тимчасове посвідчення особи, посвідчення моряка або члена екіпажу.

Деякі кримчани вирішують питання з митницею просто - возять з собою обидва паспорти. Якщо Ви ставитеся до «многопаспортним» громадянам, то постарайтеся не показувати обидва документи одночасно.